Jose Mourinho: “Razbili smo jih že na začetku”

Mourinho_001

Veliki derbi 31.kroga v Premier ligi med Chelseajem in Arsenalom je minil v znamenju popolne premoči domačinov.
Arsene Wenger, ki je Arsenal s klopi vodil že 1000-ič, je ob jubileju doživel katastrofo. Arsenal še nikoli v zgodovini na Stamford Bridgeu ni izgubil s 6:0.

Arsene Wenger je za BBC-jev radijski program Radio 5 Live izjavil, da je edino on sam odgovoren za nov visok poraz londonskih “topničarjev”; že tretji podobno boleč v letošnjem angleškem prvenstvu. Francoz je novinarsko srenjo nato razočaral z odpovedjo tiskovne konference za tiskane medije, ki jo obiskujejo tudi predstavniki drugih radijev in televizij. Televizijski postaji SkySports in BBC izjavi trenerjev ali štiriminutni pogovor z njima – ta običajno vključuje tri vprašanja – posnameta neposredno po zaključku tekem. Vsekakor velja, da se Arsene Wenger tudi ob porazih pred novinarji ne skriva. Toda tokrat je bilo drugače.

Je bil pa zato spet v dobri nastopaški formi trener domače ekipe Jose Mourinho. Portugalec je po tekmi poudaril, da je bil zelo zadovoljen z igro svoje ekipe že v uvodnih minutah:
“Razbili smo jih že na začetku. Res je sicer, da je naš vratar Petr Cech dobro ubranil nevaren strel Giroudja – ta je bil, kot se je izkazalo, prvi in edini na naša vrata -, a smo že v naslednjem napadu povedli. V prvih desetih minutah smo pokazali, da lahko potolčemo vsakogar. Res sem zadovoljen z videnim in še posebej z načinom, kako je moja ekipa to nadvlado izvedla. V resnici se lahko pogovarjamo le o teh neverjetnih desetih minutah. Tedaj je bilo že vse razrešeno. Nato je bila v našo korist dosojena še enajstmetrovka. A ta niti ni bila odločilna. V nadaljevanju je bilo za nas vse zelo lahko. Nasprotniku pa je nastrožja kazen, si mislim, dokončno pokvarila dan. Čeprav se je sodnik zmotil in je namesto Oxlade-Chamberlainu rdeči karton pokazal Gibbsu, se ni zmotil pri dveh bistvenih stvareh – pri dosoji najstrožje kazni in izključitvi. Tu je bilo vse pravilno. Ne vem pa zakaj ne bi četrti sodnik imel vsaj en pomožen video monitor. To bi zelo pomagalo. Za vse bi bilo lažje. Takim napakam bi se izognili. En mali televizorček, ki bi povedal – Chamberlain in ne Gibbs”, je dodal Jose Mourinho, ki je z zmago nad Arsenalom hkrati zabeležil tudi najvišjo zmago s Chelseajem sploh.