Napovedujeva: 26.krog

Aston Villa vs Stoke
Ambro: 2:0
Saša: 2:1
Ambro napoveduje: Aston Villa se mora prav na tej tekmi kompletno preporoditi. Prvi nastop novega trenerja Tima Sherwooda bo začetek novega, pozitivnega in zmagovalnega poglavja. V pravem trenutku, bi se reklo. Stoke pač ni v frki. Skrajno ležerno je tudi pred tednom dovolil, da ga (sicer pokalno) naskoči Blackburn. Če se v Premier ligi udarita en, ki je živčen, in en, ki je še 51-odstotno zaležan in zehajoč, potem zagotovo zmaga taživčen.
Saša napoveduje: “…da se po zdravi logiki tak črn niz Ville enkrat mora koncat. In z novim trenerjem. In da s selektorjem Srečkotom navijava za Cuadrada….”
Rezultat: 1:2

– – – – – – –

Chelsea vs Burnley
Ambro: 4:1
Saša: 3:0
Ambro napoveduje: Chelsea bo spet pol ure mučno pujsal tam na robu 16-metrca, Hazard jih bo spet nekajkrat fleto kasiral pod kolenom. Vse bo zapopano in zadenfano, dokler se Burnley sredi drugega dela ne bo prelomil. Chelsea se mora, po dokaj cmeravi predstavi v Parizu pa sploh, nabildati za nedeljski finale Ligaškega pokala. Burnley pa je najbolj primeren testerček za kaj takega.
Saša napoveduje: enkrat že… 🙂
Rezultat: 1:1

– – – – – –

Crystal Palace vs Arsenal
Ambro: 1:2
Saša: 1:1
Ambro napoveduje: Še ena lepa priložnost, da me Arsenalova poza fino zanese na stranpot. Arsenal, februarja 2015: zmletje Aston Ville doma, poraz v derbiju proti Spursom, nato kilava zmaga proti Leicesteru in pred tednom ekspresna pokalna zadavitev Middlesbroughja. Crystal Palace ima v tem primeru kar nekaj možnosti. Ampak, ne. Stavim na zmago objektivno veliko boljšega tekmeca.
Saša napoveduje: Klasična plavajoča mina so gostitelji. Se mi zdi, da bo Arsenal težko zmagal. Zgolj občutek. Pa rad jezim prijatelje, ki navijajo za Arsenal. Kar nekaj jih imam.

– – – – – –

Hull vs QPR
Ambro: 2:1
Saša: 1:0
Ambro napoveduje: Zadnja zmaga Rangersov – njihova prva v gosteh v tej sezoni – je marsikaj obrnila na glavo. S tem mislim na pozitivo v mislih QPR-jevcev. Vendar pa je na poti v lepše čase tudi Hull. Pred desetimi dnevi le pošteno premagal Aston Villo, njegovi naslednji tekmeci pa so Stoke, Sunderland in Leicester. Torej. Hull, zdaj na krilih novoprišleka Dameja N’Doyeja, jutriša že na drugo tosezonsko zmago na QPR-jem. In uspelo mu bo.
Saša napoveduje: Huh, dobra tekma. S precejšnjim vložkom. Soseda na lestvici, ogenj jima je za petama. Tukaj, verjamem, da bom osvojil točke. Bo pa šlo na tesno, a remi proti Cityu (sekunde so jim zmanjkale za zmago) in nato še ena zmaga bi lahko blagodejno vplivala na Hull. In rad imam zanimive grbe. Tigri že zato dobijo kakšen odstotek prednosti pred tekmeci zaradi tega.
Rezultat: 2:1

– – – – – –

Sunderland vs West Brom
Ambro: 1:1
Saša: 1:2
Ambro napoveduje: Še kako pomembna tekma, za oba! To bi pregovorno moralo pomenit, da Sunderland ne bo zmagal. Odprto pismo trenerja Gustava Poyeta navijačem Sunderlanda v tem oziru pravzaprav ostaja poziv, “ne napadajte nas, itak nismo pripravljeni”. Dejansko pa je Sunderland pripravljen vsaj toliko, da zadrži West Brom, ne glede na njihov dvig forme in samozavesti. Kaka izkjlučitev ni izključena, brez-golovski razplet sicer tudi ne; pomembna sobota v boju za ostanek in suhoparen rezultat, s katerim bosta zadovoljna oba.
Saša napoveduje: Uvod bi lahko prekopiral iz prejšnjega dvoboja. Tu bom šel na občutek. Obrne se lahko kamorkoli, a se mi zdi, da West Brom tega dvoboja ne bo izgubil. Tu bom poskusil dobiti prednost pred Ambrotom in bom igral na zmago gostov.
Rezultat: 0:0

– – – – – –

Swansea vs Manchester United
Ambro: 1:1
Saša: 2:0
Ambro napoveduje: Swansea bo izrazito motiviran. Kljub slabim predstavam v zadnjem obdobju, je na lestvici še vedno na solidnem desetem mestu. Swansea je v zadnjih sedmih ligaški nastopih zmagal le enkrat. To pomeni, da bo Manchester United na zahtevni preizkušnji. Če se bo le malo obotavljal bo po njem. Najraje pa bi videl, da bi bil prvi polčas v znamenju domačih, drugi – tako kot na obračunu na Upton Parku – tako kot bi si to želeli gostje, končni izid pa točno tak kot je moja napoved.
Saša napoveduje: Sem gledal United v začetku tedna v FA pokalu. Prvi polčas proti Prestonu v gosteh… Pa ne mi govorit, da je pokal posebna zgodba in da so to humusna tla za »dark horses«. Brez prave volje, brez izrazite ambicije. In potem še prejet gol. Ok, na koncu gladko napredovanje. Ampak… To še ni prava ekipa. Zato podprem gostitelje. Ki so zelo spodobni.

– – – – – –

Manchester City vs Newcastle
Ambro: 2:0
Saša: 3:0
Ambro napoveduje: Newcastle nima šans. Nazaj je Yaya, premiero bo dočakal Bony. Tim Krul, golman Newcastlea, bo imel svoj dan. To pa pomeni edino, da ne bo 6:0 ali več.
Saša napoveduje: Vsi govorijo o debiju Wilfrieda Bonya za City. A šele pred par dnevi se je vrnil iz Afrike. Slonokoščena obala je zmagala, zato verjamem, da povsem športno v zadnjem tednu njegovo življenje ravno ni bilo. In glede na to, da je prvo enajstmetrovko za svojo reprezentanco zapravil, je bilo praznovanje morda še slajše. Morda bo dočakal kakšno minuto. Do takrat pa bo Aguero gotovo dal kakšen gol. Verjamem, da poškodba ni resna. Zelo ga cenim. Srake bodo težko ukradle šov. S Tourejem v ekipi je City občutno močnejši.
Rezultat: 5:0

– – – – – –

Tottenham vs West Ham
Ambro: 1:0
Saša: 2:1
Ambro napoveduje: Lani jih je Morrisson trosil kot za šalo, West Ham pa je v resnici Tottenham kar dvakrat razbil na White Hart Lanu. Četrtkova tekma (v Ligi Evropa proti Fiorentini) je bila prva od šestih, ki jih mora Tottenham odigrati v 17-ih dnevih. Tole bo še kar nevaren jutiš domačih na zmago. Vzdušje na stadionu bo za odtenek še bolj sproščeno, kajti Tottenham je pravkar dobil sodno bitko z edinim vztrajajočim sosedom (šefom Archway Sheet Metal Works ltd. ali kovinostrugarjem, navijačem Aston Ville), ki svoje delavnice ni hotel prostovoljno izseliti oz. parcelice na vogalu Paxton in Tottenham Roada prodati, zato da bi potem v njenem zaledju zrasel nov super moderni White Hart Lane. Zdaj je vse to rešeno. Gradbišče novega 56.000-siterja bo v ponedeljek spet zagnano. Ok. Fiorentina jih je utrudila, West Ham jih ne sme. Golgeter Harry Kane je v četrtek igral le zadnjih 24 minut. Tesna, zelo tesna zmaga za domače – ta bo. Če pač kdor koli ne verjame v mojo napoved – tudi prav. Ponovim, ta ni iz črnobeline izvita. West Ham je v zadnjih dveh ligaških tekmah na remiju zadržal tako ManUnited kot tudi Southampton. Res pa je, da je minulo soboto povsem kapituliral pokalno, in to proti West Bromu. Ena gol za enko, torej.
Saša napoveduje: Moj sodelavec Teo je nor na Tottenham. In težko mi ga je na nasprotni strani mize gledati ob slabih dneh Židov. In ker ga imam rad, bom z njim.
Rezultat: 2:2

– – – – – –

Everton vs Leicester
Ambro: 1:1
Saša: 4:1
Ambro napoveduje: Leicester ne igra slabo, Everton pa še vedno ne dobro. Četrtkova v Ligi Evropa je bila za Everton precej naporna, pa čeprav visoka zmaga v Švici tega niti ne potrjuje. Zadnji na lestvici Leicester je v zadnjih desetih ligaških nastopih dvakrat zmagal, enkrat remiziral in sedemkrat izgubil – od tega le dvakrat za več kot za en samcat zadetek. Everton je pa ravno prav pocarski, da bi se ga dalo v drugem polčasu ujeti.
Saša napoveduje: A je tekma v Evropski ligi proti Young Boys začetek pomladi Evertona? Niz slabih rezultatov (več kot 10 tekem brez zmage) se je končal? Mislim, da bi se lahko. In, ni vrag, da ne bo končno zacvetel Romelu Lukaku. Švicarjem je dal tri gole, Za Everton to koledarsko leto le enega. Zadnjeuvrščeni z najslabšo obrambo v ligi – krasna priložnost.

– – – – – –

Southampton vs Liverpool
Ambro: 2:1
Saša: 1:1
Ambro napoveduje: Za finale grem med hardcore hazarderje. Liverpool je močnejši, a se mi zdi, da lanske gladke zmage (0:3) niti slučajno ni sposoben ponoviti. Ob tem se bo trojici v postavi gostov do pekoče zgage kolcalo po lanski sezoni. Najbrž so med temi tremi res samo Lallana, Lovren in Lambert 😉 A kljub temu se bo pri gostih poznalo tudi, da so imeli med tednom službo (v Ligi Evropa), medtem ko so jih Southamptonovci televizijsko analizirali. In ker so domačini kompaktna ekipa z veliko kolektivnega bistroumja in relativno igralsko svobodo, se lahko zgodi marsikaj – tudi nova zmaga teama, ki je na lestvici tretji.
Saša napoveduje: Tukaj si težko predstavljam drugačen razplet. Southampton je izvrsten to sezono. Poglejte število prejetih golov. 17. Tako malo. Najmanj v ligi! In potrebuje zmago. Liga prvakov ima tako mamljiv klic. A Liverpool je v naletu, dober niz je za njim. In proti svojim nikdar ne stavim.
Rezultat: 0:2

– – – – – – – – – – – – –

Gost Saško Jerković na žalost ni zmagal, končalo se je z izidom 3:9 ! Buddy, tnx za špil!