Obračun 14.kroga

Vsak od močnejših je zmagal, obenem pa se zdi, da so se v medtedenskem krogu vseeno dogajala presenečenja. Rezultati iz prvega in iz drugega svežnja so lestvico Premier lige utrdili vsaj do srede januarja. Chelsea beži pred vsemi, zalezuje ga Manchester City, Southampton se bo še naprej poskušal izogniti direktni sapi za ovratnik iz žrela imenovanega Red-Devils, West Ham priganja Arsenal, Swansea pa bi že najraje v naslednjem krogu preskočili tako Liverpool, Newcastle, še najraje pa Tottenham. Na začelju pa je itak panika – še malo pa bo dejansko veljalo, da naj se reši, kdo se pač more.

Burnley je po treh porazih v drugi polovici oktobra in na prvi novemberski dan s kasnejšima dvema zaporednima zmagama in zdaj še dvojčkom remijev reševanje svojega premierligaškega statusa vzel skrajno resno. Več in bolj pogumno napada. Newcastle je v torek na Turf Mooru komaj stisnil do remija. Izid je bil pravičen. Še bolj se je potrudila Aston Villa, v njenem imenu še posebej Christian Benteke. Belgijec je dosegel edini zadetek na gostovanju pri Crystal Palaceu. Tega si je s priborjeno žogo ob out-liniji točno na polovici igrišča pripravil sam. Krivec na strani Palacea je bil Scott Dunn. Nato je Benteke še diagonalno pošprintal, Brede Hangeland si ga ni upal naskočiti, saj bi ga Villin golgeter takoj pustil za sabo. Nato se je Benteke odločil se je za šut z notranjim delo desnega stopala. Speroni je bil zaradi Norvežana pred sabo delno pokrit tako, da natačnega strela v daljši kot kljub celoživotnemu iztegu ni uspel ubraniti. Palace je na vrata Brada Guzana usekal kar 17-krat, a zaman. Villa je zmagala prvič po 13.septembru, si predstavljaš.

000benteke

Sredin derbi na Stamford Bridgeu je premeteno dobil Chelsea, pa čeprav Tottenham ni igral slabo. Ni malo manjkalo, da bi gostje povedli prvi, a je Harry Kane s strelom z glavo zadel le prečko. Po golih Edena Hazarda in Diderja Drogbaja je sredi drugega dela iz kontre in po lepem driblingu a la Diego C. na končnih 3:0 povišal Loic Remy.
Sunderland je pokleknil proti Manchester Cityju. Dva nova je na svoj račun vknjižil neustavljivi Sergio Aguero. Alexies Sanchez je v 86.minuti zadel za zasluženo zmago Arsenala nad Southamptonom, dasiravno so Wengerjevi pobje skupaj s svojim trenerjem tedaj že malo cvikali, da se jim ta morda niti ne bo posrečila. Ronald Koeman, manager Southamptona, nasprotno ugotavlja, da je njegovo moštvo doletela nesreča, saj si je deset minut pred koncem stegenjsko mišico poškodoval belgijski branilec Toby Alderweireld. V zaključku se je zaradi že prej opravljenih treh zamenjav pri gostih igralo 11 na 10.

Liverpool v Leicesteru niti ni imel posebej težkega dela. Morda bi ga imel, če bi poleg Leonarda Ulloe (do gola sta mu resda pomagala Simon Mingolet in leva vratnica njegovih vrat) prazen gol s 30-ih metrov zadel tudi Esteban Cambiasso. Nerodno mu je podal prav Mignolet. A je ostalo 1:0, končalo pa se je s 1:3.
Manchester United že v torek ni bio kaj prida, zato je bila zmaga nad Stokeom še toliko slajša. Stoke je dvakrat zapored (med vikednom tudi v Anfieldu) zapravil zadnje-minutno super lepo priložnost, če ne dve, za izenačenje.

Hull je zasluženo odnesel piko z Goodisona. Everton ima nekam počasno in okorno zadnjo linijo.
Swansea je v zadnji četrtini tekme snel brezmadežno zasluženo zmago proti QPR-ju. Trener gostov Harry Redknapp je napovedal zmage na štirih prihajajočih domačih tekmah, na kateri londonski Rangersi gostijo ekipe iz spodnjega lestvičnega prekata.
Lepo zmago je iz Birminghamu odnesel tudi West Ham. West Brom je sicer zabil prvi, in to prvič po 1.novembru. Potem pa so bili gostje premočni ali pa bolj spretni. Tako ima zdaj WBA za sabo štiri točkovne nule v vrsti.