Obračun 18. kroga

(foto: Ian Hodgson)

Vsi trije zadnji zmagali v gosteh! Liverpool si ni zaslužil poraza na Etihadu, Manchester City pa remija ne, najbrž. Spursi spet klecnili doma, Cardiff zaenkrat brez trenerja – vse to najkrajšem krogu prvenstva do sedaj, saj je ta trajal le 6 ur in pol. Bil je Boxing Day!

Derbi je pripadel močnejšemu in tudi srečnejšemu Manchester Cityju. Napačno dosojen prepovedan položaj Sterlinga v prvem polčasu je prizor, ki napeljuje k razmišljanju o tem, da je bil napadalno navdahnjen Liverpool resnično oškodovan. Vseeno pa ne gre pozabiti, da je ManCity oba gola dosegel iz položajev, ki sta ubranljiva. Kompanyjev strel z glavo po kotu in Negredov lob po ekspresnem protinapadu – z nekaj spretnosti več in hitrosti pri vračanju v obrambo bi se Liverpool najbrž obranil. Vsekakor ostaja, da je bil Liverpool celo boljši nasprotnik, zatorej rezultat 2:1 res ni najbolj pravičen. Če pa drži, da so bili Liverpoolovci presenečeni sami nad sabo oziroma nad tem, kako dobro jim gre v obračunu z letos na domači zelenici stoodstotno zmagovitim Manchester Cityjem, potem pa je to res njihov problem. Ga bodo že premostili, saj gre za zelo sladko težavo. Liverpool se mora, to pa zadeva precej več truda in potu, fizično podkrepiti. Tu je nastala razlika, zato zmaga domačim in posledično 4. mesto na lestvici za Liverpool.
Veliko vprašanje pa je, če bo domačinom vse po načrtu šlo v nedeljo, ko Liverpool gostuje na Stamford Bridgeu. Liverpool je tam zmagal leta 2008. Res je, da tedaj Chelsea ni vodil Mourinho.

Chelsea je v skromni in dolgočasni tekmi premagal Swansea, pri čemer so bili gostje res zelo povprečni, zato se Bluesu niti ni posebej mudilo. Eto’o je imel nekaj priložnosti, medtem ko je edini zadetek na tekmi v značilnem mlinčasto-driblerskem slogu s prodorom s strani dosegel Hazard, ki je zdaj najboljši klubski strelec.

hazard

(vir: Getty Images)

Spursi so doma gostili West Brom in spet niso blesteli. Gola sta bila dosežena eden za drugim, ob tem, da so imeli gostje že v prvem delu vsaj toliko priložnosti kot njihovi nasprotniki. West Brom ostaja v Londonu, saj jih jutri čaka tekma na Upton Parku, ki jo lahko celo dobijo.

West Ham je sicer povedel na začetku, toda v nadaljevanju drugega polčasa je nato Arsenal v enajstih minutah zabil tri. Dva Walcott, enega od teh z glavo, kar je njegov prvi gol sploh dosežen z udarcem z glavo, in tretjega povratnik Podolski. Arsenal je spet na zmagovalni poti in seveda spet prvi na lestvici.
Zelo dobra tekma je bila tista med Hullom in Manchester Unitedom. Domačini so vodili že z 2:0, ob odmoru je bilo 2:2. Manchester United je nato strnil vrste in prigaral zmago. Drugi gol za United je s čudovitim volejem zabil Rooney.

rooney

(vir: Reuters)

Newcastle je s 5:1 odpravil Stoke, pri čemer sta bila v razmaku dveh minut izključena Stokeova Whelan in Wilson. Newcastle je nato le še dofilal Stokeovo mrežo ter tako prispel do statistične koničke, ki pravi, da je od začetka novembra med vsemi v Premier ligi osvojil največ točk. Arsenal je naslednji, uf!

Tudi slaboten Cardiff je gostom iz Southamptona dovolil, da so ti z 0:3 vodili že po 27-ih minutah srečanja. In ta “dovolil” je mišljeno skoraj dobesedno. Cardiff ima zelo zelo slabo obrambo.

In zdaj. Zakaj so Sunderland, Crystal Palace in Fulham naekrat zmagali v gosteh. Fulham zato, ker je bil boljši od Norwicha. Kasami in Parker sta dosegla zelo lepa zadetka. Fulham je tudi lani dobil obračun na Harrow Roadu. Crystal Palace je Aston Villo naplahtal zato, ker je Dwight Gayle v zadnji minuti žogo prejel na sredini igrišča in se z njo sprehodil do desnega roba 16-metrskega prostora. In potem? Bum! Strel v oddaljeni zgodnji kot Guzmanovih vrat in: vsi so prav debelo gledali! Crystal Palace je v šestih srečanjih pod vodstvom Tonyja Pulisa zbral 9 točk, več kot pred tem pod direktoratom Mullena in Hollowayja skupaj. In ni več med izpadajočo trojko! Aston Villa je v letošnjem prvenstvu doma pridelala le 7 točk. Benteke ni zabil že od septembra. Tole nekaj ne bo v redu, če se takoj ne spravi v red.

parker

V 25. minuti je vratar Howard pred golom pokosil Kija in bil za to izključen. Ki je zabil z enajstmetrovke. Vse ostalo pa je bilo neuspešno. Ni res. Uspešen je bil Vito Mannone, vratar Sunderlanda. Kako uspešen? Tako, da je branil tudi nemogoče. Brez razmišljanj je bil proglašen za najboljšega posameznika na tekmi. Tako je Everton letos prvič izgubil na domači zelenici. Roberto Martinez je po tekmi – saj ni res pa je – svojo ekipo brez zadržkov lepo pohvalil!