Obračun 2.kroga

Novo razočaranje za navijače Manchester Uniteda

Drugi krog v angleški Premier ligi je minil v znamenju ne posebej bleščečih predstav največjih. Z izjemo prvakov Manchester Cityja. Najbolj je razočaral Manchester United, malo boljši je bil Arsenal, vsaj polovico sobotnega obračuna pred domačo publiko pa je bil lenoben tudi Chelsea.

Manchester City je v zadnji tekmi kroga s 3:1 premagal Liverpool. Prvih 40 minut so bili gostje boljši nasprotnik, po tem pa je napaka zakrivil branilec Alberto Morena. Španec, ki je na tej tekmi debitiral v dresu Liverpoola, ni pričakoval naleta Stevena Jovetića. Črnogorec je zadel v slogu. Razpoko v Liverpoolovi obrambi, to je med centralnim branilcem Lovrenom in levim bočnim Moreno, so domačini izkoristili tudi ob kombinaciji, ki jo je znova zrežiral Samir Nasri. Spet je zadel nepokriti igralec v kazenskem prostoru gostov – Jovetić. Tretji gol je City ponovno dosegel, tokrat po dolgi podaji, s desne strani. Le 23 sekund po vstopu v igro je to izvrstno izkoristil Kun Aguero, pri čemer je Argentinec ušel branilcu Lovrenu. Aguero je v 68.minuti zamenjal rahlo poškodovanega Džeka.
Liverpool je znižal po avtogolu Zabalete, pri čemer je pred tem po odlični podaji Sturridgea z desne strani z glavo streljal Lambert.
Trener Liverpoola Brendan Rodgers je priznal, da so njegovo moštvo boljšega rezultata na Etihadu stale obrambne napake. Poleg tega pa je Severi Irec na vprašanje, kako bo se bo lotil vključitve novinca Balotellija v ekipo, povedal, da se z mladimi nogometaši ukvarja že vso trenersko kariero, razpiti Italijan pa naj bi bil ravno pri 24-ih letih dovolj psihično zrel za pravi nogometni razcvet. Rodgers je vsekakor mnenja, da je nakup priljubljenega zvezdnika za klub dobra naložba.

Londonski modri so imeli na prvi prvenstveni tekmi v tej sezoni na Stamford Bridgeu lažjega nasprotnika, se je zdelo. Toda ni bilo tako. Leicester se je zelo izkazal, zelo dobro zapiral favorizirane domačine in ni dosti manjkalo, da bi tudi prvi povedel. Kar nekajkrat je sijajno posredoval vratar Thibaut Courtois. Mladega Belgijca sem v soboto prvič gledal v živo in vtis, ki ga daje visokorasli golman je – za nasprotnikove napadalce še kako zastrašujoč, za branilce ali celo matično ekipo pa zelo pomirjujoč. Fizična navzočnost velikana Courtoisa ter njegovo spremljanje igre in gibanje bo tudi še v prihodnjih sezonah za Chelsea velikanski bonus.

Jose Mourinho je po tekmi priznal, da je bila v prvem delu njegova ekipa lena in zaspana, z vrsto slabih kontrol žoge se ni izkazal tudi Cesc Fabregas. Se je pa zato zelo trudil Diego Costa, ki je kmalu po odmoru dosegel že drugi letošnji ligaški zadetek. Drugega na tekmi je po srečnem odboju in poprejšnji solo akciji na levem boku dodal Eden Hazard.

che015

Sobotno srečanje je zelo površno začel tudi Arsenal, pa čeprav bi moralo že lansko gostovanje čete Arsenea Wengerja na Goodison Parku to opomniti, da brez borbenosti proti razpoloženemu Evertonu ne bo rezultatskih sadov. Everton je z 2:0 vodil do 83.minute, ko je po podaji Cazorle znižal Aaron Ramsey. Minuto pred koncem je rezultat poravnal Olivier Giroud, ki je imel že prej nekaj zrelih priložnosti. Giroud je Alexisa Sancheza zamenjal ob odmoru, Cazorla pa Wilshereja sredi drugega dela.

000giroud

Porazna pa je bila igra Manchester Uniteda v Sunderlandu. Na srečo Redsov domačini niso zmogli probrata in tako je ostalo pri končnem remiju 1:1. Prav neverjetna je bila neodločnost Unitedovih srednjih branilcev, v prvem delu Smallinga, v drugem pa Jonesa, ki žoge sploh nista podajal v globino, pač pa nekaj čudaško in predvsem skrajno bojazljivo pletla še na svoji polovici. Tudi vezna vrsta je bila prav razočarajoče raztresena. Tudi povratek Robina Van Persieja v napad Manchester Uniteda ni pomagal kaj dosti.

000reuters

Hull City je že po čertrt ure ostal le z deseterico, saj je bil zaradi prekrška pred svojim kazenskim prostorom izključen mladi branilec James Chester. Ta je vezista gostov Glenna Whelana spotaknil tik pred tem, ko bi ta sam ušel pred vratarja McGregorja. Bojan Krkić, najbolj zveneča okrepitev Stokea to poletje, je v igro vstopil šele v 41.minuti.
Hrvat Jelavič je sicer domačine popeljal v vodstvo, gostje iz Stokea pa so zmogli izenačiti komaj sedem minut pred koncem. A je tudi zadetek Showcrossa sledil po sodniški napaki. Ti so pred tem neupravičeno dosodili stranski “out” za goste. Trenerja obeh moštev, nekdanja slavna igralska kolega pri Manchester Unitedu, Steve Bruce in Mark Hughes sta napako sodnikov opazila. Prvi jo je pokomentiral v besu, drugi pa je pripomnil, da je sodniku Jonathanu Mossu lahko le hvaležen.

000hull

Aston Villa in Newcastle sta odigrala trdo tekmo z malo priložnosti. Končni izid (0:0) je skoraj bolj razveselil domačine. Swansea je sorazmerno v miru premagal Burnley. gostje so bili v drugem delu celo boljši, a jim točke ni uspelo izpraskati. Medtem pa sta Southampton in West Brom nadaljevala s tradicijo – v trinajstih medsebojnih tekmah sta kluba uspela zadeti le štirikrat. Vedno je 0:0, 🙂 Tudi v soboto je bilo točno tako.
Čudovito partijo je na Selhurst Parku uprizoril West Ham, ki je Crystal Palace, ekipo brez brez novega trenerja, brezmadežno spravil na kolena. Ni ravno res. Mauro Zarate je bil pravi motor gostujoče ekipe. Vseeno pa je Argentinec, nekoč član Lazia, že v prvem polčasu grdo pohodil gležen domačemu branilcu O’Keefeja in bi bil za to potezo lahko celo izključen. Vseeno bo njegov zadetek iz 34. minute, najverjetneje, postal gol kroga. Trener, ki skrbi za taktično formo napadalcev pri West Hamu, je po novem Terry Sheringham.

000zarate

Trener QPR Harry Redknapp je v enem od intervjujev pred tekmo proti svojemu nekdanjemu klubu Tottenhamu ugotavljal, da se Spursi po odprodaji Modrića in Bale še dolgo ne bodo pobrali. A je že včeraj popoldne zagrizel v neprijetnost. Tottenham je dobesedno razparal goste iz zahoda prestolnice. Gladkih 4:0 proti Rangersom so priskrbeli udarni naleti in sijajna kombinatorika Eriksena in Lamele. Gole so dosegli Eric Dier, Nacer Chadli dva in Emmanuel Adebayor.
Danski in argentiski vezist sta bila izvrstna. Še posebej Erik Lamela, lanski najdražji nakup Tottenhama sploh. Lani je bil 22-letni nekdanji član Rome, dolgo poškodovan. Očitno pa je zdaj našel formo. Tudi med tednom v Ligi Evropa je priskrbel dve asistenci. Tottenham se je s tega zahtevnega gostovanja na Cipru (igralo se je pri hudi vročini, 38 stopinj C) vrnil šele v petek opoldne.
Ni dvoma, da Lamelo zelo spoduja tudi rojak, novi trener Tottenhama Mauricio Pochettino. Slednji se mi je ob prvem bližnjem srečanju zelo prikupil. Nekdanji zvezdnik argentinske reprezentance je ob igrišču zelo ratoboren in odločen vodja svoje ekipe, po tekmi pa zelo prijazen in sproščen sogovornik. Pochettino je na tiskovni konferenci po zmagi poudaril, da bo tudi v prihodnje vztrajal pri igralnem sistemu, v katerem naj bi imela Eriksen in Lamela čim več igralne svobode. Od vseh v moštvu pa si želi, da bi si žogo podajali ekspresno hitro. Podobno kot lani, ko je Pochettino zelo uspešno treniral Southampton. Drugi zadetek Chadlija je sledil poprejšnemu nizu kar 48-ih zaporednih podaj. Harry Redknapp je bil nad visokim porazom na White Hart Laneu bridko razočaran ter napovedal še nekaj novih okrepitev.

0pocchetino

S ponedeljkovo zmago se je na vrhu premierligaške tabele Manchester City pridružil Tottenhamu, Chelseaju in Swanseaju, ki imajo vsak že po dve zmagi.