Obračun 35. kroga

raheem

(vir: Reuters)

To je bil krog, ki je odnesel Moyesa in užalostil Mourinha, Liverpool pa izstrelil proti zmagovalnemu podiju. Priden in krotek je bil edino Arsenal. In še blaznica na začelju: se je po vzoru Crystal Palace odločil začeti zmagovati celo Sunderland?

Derbi je bil tisti v Norwichu. Za nogometno bit vse tja do torkovega jutra. V resnici je bil in nato ostal tisti na Goodisonu.
Gremo po vrsti.
Liverpool je veličastno potegnil in debelo povedel že v prvih dvajsetih minutah. Že to, kako Liverpool zabija v prvih četrtinah, tretjinah tekem je navdušujoče. Pazite to: Liverpool je na 13-ih toprvenstvenih tekmah gol zabil v prvih 15-ih, 15 golov je zabil v prvih 16-ih minutah, in še, na treh od zadnjih štirih tekmah je gol dosegel v pičlih 6-ih minutah. Na koncu je obstalo 2:3, vsi razen navijačev Liverpoola smo šli preverit, kdaj se začne sezona 2014-15, kajti tale aktualna je pač njihova. 11-zaporednih zmag – kapo dol, “dej pokal tem v ta-rdečih majcah”.

brendanraheem

(vir: Getty Images)

Everton je nabil Manchester United z 2:0. Zasluženo in pošteno. Nepošteno je od igralcev Manchester United, da se niso borili, do Moyesa nepošteno. Kagawa in Mata, itak, nista šljivila obrambnih nalog. Kaj sploh razglabljat. Manchester United je bil in je še vedno dis-harmoniziran. Dirigent Moyes je v tem času že pri svojem odvetniku upajoč, da mu bodo Galzerji skupaj z brco povrnili še stroške za malico in pot v službo, če res.
Mogoče Moyesu za 10 porazov v zadnjih 22-ih tekmah razen brce ne pripada popolnoma nič več. Ko se je Manchester United to sezono meril s šesterico pred ali nad njim, je od 12 obračunov zmagal le enkrat. Prvim petim na lestvici je ManUnited v tej sezoni dal le 3 gole. In še. Prvič v zgodovini je v eni sezoni izgubil oba dvoboja z Evertonom in Liverpoolom. ManUnited v prihodnji sezoni po dveh desetletjih ne bo nastopal v Ligi prvakov. Moyes – ‘zgin, da te ne vidm več…! Aha. Še pred tem je Moyes ocenil, da je njegov team proti (njegovemu nekdanjemu) Evertonu igral dobro. Maaaaaaarrrrrršššššš ven!

moyes

In šele zdaj smo pri Mourinhu in njegovim čestitkam sodnikoma Deanu in Rileyju za njuno ekselenco – na tekmi proti Sunderlandu in na sploh skozi vso sezono. Jose Mourinho je s Chelseajem prvič pušnil doma, in to v najmanj primernem trenutku in to v tekmi proti najbolj bukovi ekipi v Premier ligi letos. Too much. Arsene Wenger je – ob spominu, da je Jose pred tedni Francozu sporočil, da je mojster za brodolome – najbrž odmrznil češnje in se šel z njimi na ušesi zibat na gugalnico svoje vnukinje ter nato kašljat od prekomernega krohota.

arsene.afp

(vir: AFP)

Ampak. Ej, Chelsea fani. Da mi ne bi kdo pobegnil rekoč Ambro-kvizling. Ops, to pa ne. Pazi. Chelsea je izgubil pred prvim obračunom proti Galatasarayju. Ok? Chelsea je izgubil pred prvim obračunom proti PSG! Ok? In tako to gre, dragi moji Che-haterji 😉 Pa saj bo kmalu tudi ta misterij razkrit, pa naj bo znotraj kakršen koli že.

Jose-Mourinho-fuck

(vir: AP)

Manchester City je v ponedeljek povozil WBA. West Brom se je šel nastavit. Igrati niti ni hotel. Varčeval je moči in upal, da mu bo relativno zmeren poraz relativno zbil moralo. S 3:1 na Etihadu mu je niti ni, si mislim.
Fulham je postopal podobno na White Hart Laneu. Brez boja proti naslednjima dvema domačima tekmama na polno, pa kar bo, bo. Nekako tako. Nekako tako je govoril Felix, medtem ko Sherwood kaj dosti (pametnega spet) ni imel dodati.

Crystal Palace se je medtem v Premier ligi že ohranil. Prvič v lajfu, tj. prvič v zgodovini. Žvižga se njim. Peti zaporedni triumf za Crystal Palace. Zdaj so zmagali še na Upton Parku. Pogled v globino lestvice z njihovega kristalnega 11.klina mora biti prava spomladanska opojnost. Se tudi vam zdi, da je tak?

crystalpalace

Stoke je Cardiffu vzel točko. Vsi so bili zadovoljni. Gola sta bila dosežena iz enajstmetrov, ki jih ni bilo, pravzaprav; oziroma ni bilo potrebe, da bi ta dva penala sploh bila dosojena.
Newcastle je prepričljivo izgubil še petič zapored. Spet doma ga je tokrat z 1:2 precej na easy fental Swansea.

Na vroči vaji pred finalom FA pokala je Arsenal lepo, prepričljivo, suvereno, premočno, baletno, fino, plemenito, očarljivo poteptal Hull. Finale 17.maja bo sicer nekaj drugega kot je bilo videno v nedeljo. Hull ta čas še 100% varen pred izpadom, vsekakor pa se zdi, da bo tudi Hull imel (z obstankom v Premier ligi in uvrstitvijo v pokalno finale ter posledično v Ligo Evropa, opa, res je) to sezono za svojo najboljšo kadar koli!

hullarsenal

(vir: APF)

Norwich bo padel ven, Fulham se bo za las ohranil. Bo tako? Arsene bo z osvojenim pokalom, tj. s pokalom za osvojeni FA Cup nasmejan, za Martineza je najbolje, da gre prihodnjo sezono najprej na testiranje v Ligo Evropa, Pellegrini in Mourinho bosta svoje gospodarje Arabce ali Žide ali pač Žide ali Arabce (saj niti ni pomembno) prosijačila za nekaj dodatnih deset milijonov. In tako bomo vsi lepo živeli naprej. A, razen, vmes se bo vsem v Liverpoolu in vse, ki so za Liverpool – od sreče zmešalo!