Po 12.krogu: Chelsea srečno, Manchester United (najbolj) nesrečno, mar res

Ni ga managerja, ki si ne bi upal ultimativno trditi, da ga spremlja nesreča, to je, da je njegovo moštvo nesrečno ali pa najbolj nesrečno. Jose Mourinho je to znova povedal naglas, Jurgen Klopp pač ne. Arsene Wenger je priznal, da je imel srečo, Pepu Guardioli, Mauriciu Pochettinu in Antoniu Conteju tako globoko v snov tokrat ni bilo treba zaorati.

Chelsea se je zavihtel na vrh lestvice, to pa zato, ker sta Arsenal in Liverpool remizirala.
Londončani so bili na Old Traffordu spet zbegani. Tako kot je to počasi res že navada. Mourinho je svoje veziste in napadalce napodil v pressing. Zdaj se je tretjič v tej sezoni zgodilo, da je ManUnited v igro vstopil res zagrizen. Vse je kazalo na zmago domačinov, vse do prvega strela gostov na gol Davida DeGee. Saj ne veš, na koga bi – če bi bilo treba razglasiti ultimativnega luzerja – s prstom pokazal najprej. Arsenal – utrujen, počasen, površen, Manchester United – preveč ponosen, da bi odigral polnih 90+ minut, ne, ravno treba je bilo izklopit že pred zaključno špico.

giroud

Southampton je trepetal za piko proti Liverpoolu, ki je naredil vse, da bi konkretno zmagal, čeprav ni. Recimo, da euroligaš Southampton ni nek revež iz cone izpadanja, da je med tekmo podivjano lilo, da je gostovanje po reprezenančnem premoru še toliko bolj zahtevno – ok, Liverpool vsaj gola ni dobil, clean sheet, naj bo. Vigril Van Dkye je bil izjemen v Southamptonovi obrambi.

liverrrrrr

Z dvema krepkima goloma povratnika Yaye Toureja je na Selhurst Parku slavil Manchester City.
Tekma je bila sorazmerno dobra. Domačini so se močno trudili, tako da so bili gostje prisiljeni oprezati na palaceovsko nevarnost. Toure je zmagovitega dodal komaj v 83.minuti, to je bilo po DeBruynejevi izvedbi kota, po tleh in tik pred gol. Domača obramba je pozabila enega svojega pozabila delegirati k prvi štangi. Sreča za Guardiolo. Crystal Palace je zdaj potrjeno najslabši team v vseh najboljših štirih angleških fuzbalskih ligah, v letu 2016 namreč: njihov faktor uspešnosti je 0,71 točke na tekmo, doma pa so v ligi v tem koledarskem letu zmagali le trikrat.

palaceeeee

Zelo nenavadna je bila tekma na White Hart Laneu. Spursi so začeli, kot da se ne počutijo najbolje. West Ham je že pred prvim vodstvom nekajkrat zagrozil. Ob pavzi je bilo 0:1, takoj po njej pa 1:1. Tako se je zdelo, da gre predstava kljub vsemu počasi v prid Tottenhama. Potem pa penal za West Ham ter nato že v izdihljajih tekme dva komada Harryja Kane in – yes! V bistvu še kar srečno za Pochettina. West Ham bi moral zadržati vsaj piko in nihče ne bi bile nikakršnih pripomb, sploh pa ne teh (ne)srečniških. Taoj po tekmi sem povedal tole – klikni tu!

whlllll-1

V Middlesbroughju je še kar zbrano zmagal Chelsea. Edini šut na gostujoči gol je atraktivno uprizoril Alvaro Negredo, a je bil Thibout Coutrois pri stvari. Pedro bi moral zabiti dva. Je pa res, da bil gol 10.gol vodilnega strelca v ligi Diega Coste iz domačinske prespektive zelo zelo nesrečen.

Leicester City v gosteh v ligi niza poraze. Že po četrt ure tekme na Vicarage Roadu je bilo 2:1 in tako je tudi ostalo. Watford oziroma Etienne Capoue in Roberto Pereyra sta pridelala fantastična zadetka. Danny Drinkwater je že v drugem delu brez žoge s komolcem knock-outiral Pereyro. Čaka ga retrospektivna kazen. Leicester City jih je v tem prvenstvu dobil prav enako število kot lani, toda dal ji je 11 manj kot ta lani.

luchi

Hull City se v Sunderlandu ni izkazal, tako da somači zabeležili drugo zaporedno in prvo zmago doma. Na Stadionu luči je v 34.minuti zmanjkalo luči, za 10 minut, nato so jo spet vzpostavili, a samo nad igriščem. Kolegi so svoja poročila pisali v temi, tisti, ki pa je računal, da bo baterijo svojega lap-topa napolnil tam, pa ga sploh ni. Novi trener Swansea Cityja je bil le tri munite pred svojo prvo zmago v Premier ligi, ko je Seamus Coleman dokaj old-school in eksotično, s skokom na visok odbitek na cca 8-ih metrih, izenačil za domači Everton.

wilshere

Stoke City je, pa saj ima res kar nekaj reprezentantov (zato morda kar pričakovano), proti Bournemouthu odigral zaspano. Gostje za šolski prekršek Ryana Showcrossa nad Cullumom Wilsonom škandalozno niso bili nagrajeni z 11-mterovko in viškom človeka v polju. Se je pa srečan-nesreča poglihala, ko se je izkazalo, da Xherdan Shaqiri, Jon Walters in Bojan Krkić monetizacije pritiska na nasprotnikov gol naposled ne bodo zmogli. Krkić je zastreljal penal.Bournemouth je v tem prvenstvu že 13-krat nabil v štango nasprotnikovega gola. Največkrat med vsemi. V Stokeu jo je Jack Wilshere.

Nocoj bo še zadnja tekma tega razburljivega 12.kroga. West Brom gosti Burnley.

Za piko pred ManCityjem in Liverpoolom je zdaj prvi je zdaj Cheslea, ki v soboto na Bridgeu čaka še vedno neporaženi Tottenham. Liverpool ima doma Sunderland, Manchester City pa gre k skoraj sosedom Bunrleyju. V nedeljo bomo z zanimanjem priklopljeni na odgovor, na novo srečo’n’nesrečo Arsenala in Manchester Uniteda. Prvi gosti Bournemouth, drugi pa West Ham.