Po (nepopolnem) 28.krogu: Liverpool je imel srečo

V analitičnem zapisu tokrat nastopa le osmerec zaposlenih v prvi rundi 28.kroga. Tega je razpolovil in še več kot to četrtfinalni ples v FA pokalu.

Liverpool je v nedeljo doma srečno odpravil Burnley. Zakaj srečno? Zato je so domači igrali slabo in na koncu uspeli izvezti točno toliko, kolikor so potrebovali za nadomestek po prvotnem zaostanku. Burnleyju se je že nasmihal pozitiven izid, ko je v predzadnji akciji v prvem delu Gio Wijnaldum – po srečnem mini-fliperju pred vratarjem Tomom Heatonom in kar malo medvedasti neodločnosti gostujočih branilcev – usnje brcnil v mrežo. Burnley je v drugem polčasu v dveh, treh primeri prišel celo pred domači gol, pred tem pa večkrat na sredi polja lepo kombiniral in nemalokrat zelo zmbegano in nedosledno postavo Liverpoola dopadljivo utrujal. V 63’ se je zelo lep zadetek posrečil Emreju Canu. Liverpool je do konca srečanja pristokal nekaznovan. Burnley na tujem v tej sezoni še vedno ni zmagal.

Everton je še lažje kot se je pričakovalo pohodil West Bromwich. Gostje so prikazali dve slabotni kontri, sicer pa so se pretežno branili. Everton je bil s trojčkom golov, s katerim jih je poslal domov, še kar prizanesljiv.

Hud boj, čeravno na dokaj slabi tekmi, sta bila tudi Hull City in Swansea City. Gostom je šlo vse narobe. Pokodovala sta se jima dva ključna. Branilec Angel Rangel je moral z igiršča že po pol ure igre, napadalec Fernando Llorente pa med odmoror. Več priložnosti so pridelali gostje, toda bolj ko je šla tekma v cvet, bolj je bilo jasno, da bo Swansea upešal. Dve dokaj standardizirani kontri in dva z grizom kot flirtom na obrazu dosežena zadetka sta domačinom priskrbela nemara najbolj pomembno, sicer pa komaj šesto zmago v sezoni. Vprašanje je, ali jo bodo Hullovci v nadaljevanju znali nadgraditi.

Dinamična v vseh ozirih je bila tekma med Bournemouthom in West Hamom. Domačini so že v prvem delu zapravili kar dve enajstmetrovki. Ob polčasu je bilo 1:1, kmalu v nadaljevanju pa je Josh King dosegel drugega od svojih sobotnih treh. Toda pri 2:1 so gostje vseeno izvedli presenetljivo lepo akcijo in Bournemouth presenetili z izenačenjem. V zadnji minuti pa je King dodal še zmagovalca. Domačini so zaslužili zmago, saj so preprosto grizli in se trudi bolj. Tekma pa je bila res zabavna, sočna in res vredna ogleda.

Nadomestni datumi petih preostalih obračunov 28.kroga – upoštevajmo že v sredo odigrano srečanje med Manchester City vs Stoke City (0:0) – bodo znani če dober teden.