Swansea zaslužil točko na Stamford Bridgeu

Na uvodni tekmi prvenstva je prvak Chelsea osvojil le točko. Zmago modrim je z odlično predstavo izmaknil Swansea.

Optimistično vzdušje na stadionu na zahodu Londona je bilo pred tekmo v veliki meri posledica začetne postave domačih – v to je bil kljub težavam s poškodbo vključen tudi napadalec Diego Costa.
Costa je odigral vseh 90 minut (in bil nemara najboljši med vsemi Chelseajevimi igralci), kar najbrž ni bilo v prvotnem taktičnem načrtu trenerja Joseja Mourinha. Njegova enajsterica je začela udarno, zelo kmalu pa je primat na igrišču prevzelo gostujoče moštvo. Swansea je igral izjemno dobro organizirano in zelo borbeno. Chelsea je sicer prvi povedel, gol je v 23.minuti dosegel Oscar, in to neposredno s prostega strela z leve strani. Zavrtinčen predložek Brazilca ni zadel nobenega od igralcev, mrežo pač. Gostje so izenačili že šest minut pozneje, ko je domiselno akcijo po čudovitem posredovanju domačega vratarja Thibauta Courotisa z strelom (prej je bil že ležečem položaju, a se je ekspresno pobral) vendarle zaključil novinec v Premier ligi Ganec Andre Ayew. Takoj zatem pa novo vodstvo domačih. Kratek predložek Williana je nesrečno blokiral Federico Fernandez – žoga je preskočila vratarja Lukasa Fabianskega, ki ni imel možnosti za uspešno posredovanje.

iiiba - 1

Začetek nadaljevanja je povsem pripadel Swanseaju. Pri domačih sta bila sila povprečna Cesc Fabregas, pa tudi Eden Hazard. Vrstile so se tudi netočne podaje Branislava Ivanovića. Ekvadorec Jefferson Montero, levo krilo Valižanov, je kapetana srbske reprezentance pravzaprav smešil vseh 70 minut, kolikor jih je preigral. Posledica vsega tega je bil tudi prodor gostujoče špice Bafetimbija Gomisa, ki ga je ravno malce čez črto kasenskega prostora zaustavil Courtois. Belgijec je bil izključen, Gomis pa je sam uspešno izvedel kazenski strel. Rezervni vrata Chelseaja Asmir Begović (ki je zamenjal Oscarja) se je vrgel v napačno stran. Tekla je 55.minuta – 2:2.
Do konca tekme je na Stamford Bridgeu vladala velika nervoza. Swansea je še nekajkrat nevarno zapretil, medtem ko domači, pa čeprav so si z deseterico priigrali nekaj izglednih priložnosti – toda le za asistenco ali zadnjo podajo – kaj več niso zmogli.
Swansea si je točko za remi zaslužil skrajno pošteno.
Po tekmi je trener domačih na novinarske izzive odgovarjal zbrano: “To, ali je enajstmetrovka bila ali ne, ne bom komentiral. V prvem polčasu smo igrali dobro, bili smo borbeni. To je zame pomembno. Res pa je, da smo bili že prvi prvenstveni dan “kaznovani”, toda ravno prvi dan se bom tudi sam kontroliral in ne bom jezikal.”