Wenger: “Vrh razpredelnice zdaj – dober občutek, a nič odločilnega”

V prvem obračunu 9. kroga angleške Premier lige med predzadnje uvrščenim moštvom Crystal Palacea in vodilnim Arsenalom so po pričakovanju zmagali gostje s severnega konca mesta. Srečanje je bilo zelo zanimivo, saj se je napol že odpisani Crystal Palace dobro upiral veliko močnejšemu nasprotniku. Do odmora so se domačini uspeli ubraniti, nato pa je bil takoj ob začeku nadaljevanja – zaradi prekrška nad krilnim napadalcem Gnabryjem – dosojena enajstmetrovka, ki jo je v zadetek spreobrnil Arsenalov kapetan Mikel Arteta. Prav Arteta je bil 10 minut zatem izključen, saj je namenoma podrl domačega napadalca Chamahka, ko je bil ta kakih 40 metrov od gola naspotnika. Toda pred Chamakhom je bil le vratar Szczesny. Dve minuti pred koncem je Giroud s strelom z glavo, ki je sledil hitremu protinapadu, povišal na 0:2, kar je bil tudi končni izid srečanja.

Arsene Wenger, trener Arsenala je po tekmi povedal: “Če bo Arteta zaradi izključitve kaznovan z dvema tekmama prepovedi nastopanja, se bom pritožil, drugače pa ne. Vseeno se mi zdi, da si naš kapetan izključitve ni zaslužil. Chamakh ni bil v priložnosti, iz katere bi lahko dosegel gol in prekršek, ki ga je storil, ni bi nameren. Vseeno smo nato pokazali, da smo zrelo moštvo, dobro smo se organizirali, nasprotnik je postal nervozen, mi ne. In naš vratar je nato dvakrat izjemno posredoval in nas tako ubranil izenačitve. Crystal Palace in njihova vztrajnost pa me sploh ni presenetila, saj so v ponedeljek proti Fulhamu vsaj na začetku igrali zelo dobro. Res je tudi, da je bila tu trava nekolikanj visoka, tako da bom zdaj zdaj tudi na našem vadbišču pripravil igrišče z višjo travo, tako da bomo lahko trenirali za primere gostovanj na takih igriščih (smeh).”

Na vprašanje, ali se mu zdi, da bi Arsenal lahko celo osvojil letošnje prvenstvo, je bil Wenger značilno previden: “Biti v tem času prvi na lestvici je dober občutek, vseeno pa to ne pomeni nič posebnega in še zdaleč ni odločilno. Kljub temu še naprej ostajamo tisti, ki jih lovijo drugi. Edino kar nam preostane, je, da zmagujamo naprej, kajti prav vsaka zmaga nas krepi.”

Arsene, pred vami je niz zelo težkih tekem (Chelsea (ligaški pokal), Liverpool, Borussia Dortmund, Manchester United itd.), zdi se da boste vseeno morali igrati bolje kot danes?
“To je res, vseeno pa je bilo po tekmi v torek v Ligi prvakov danes nujno, da se odzovemo z zmago in z resnim pristopom. Opravili smo delo, to smo pričakovali in zato smo lahko povsem zadovoljni. Tudi za prihodnje tekme sem prepričan, da bomo zmogli. Prihajajoče težje tekme bodo za nas dober preiskus. Vselej želimo zmagati s stilom, toda to vsakokrat ni možno. A naša pričakovanja so vselej visoka in tako bo tudi v prihodnje.”