1.krog: Začetna nervoza

Začelo se je, začelo, in to zelo zanimivo + veselo!

Trener Arsenala Wenger, ki bi moral brez težav sklatiti West Ham, se je po tekmi skliceval na nervozo. V resnici je njegovo zvezdniško vezno vrsto Hammersova diamantna klešča sredi polja stisnila tako močno, da nekajkrat tudi po šest super mojstrov skupaj (Cazorla, Ozil, Sanchez, Ramsey, Ox-Chamberlain itd.) niso vedeli, kako naprej. Več o tekmi Arsenal vs West Ham tu.

V nedeljo se je zelo dober fuzbal špilal na St James’ Parku v Newcastleu. Domačini naj bi bili slabši od Southamptona – in res so večji del tekme bili. Prvi so povedli gostje. Strel Graziana Pelleja z glavo je bil klasičen, točen, lep. Pappis Cisse je izenačil po tem, ko mu je srečno centrial Massaido Haidara. Odbitek od Saida Maneja je padel točno na ramo Senegalca, ki se je znašel na gol-črti. Novi vratar Saintsov Maarten Stekelenburg je bil nemočen. Najboljši pa je bil gol, s katerim je Newcastle povedel takoj po odmoru. Gabriel Obertan je božjastno potegnil po desnem robu, prej mu je frajersko podal Cisse, v zadnjem trenutku že čisto na koncu polja je Frenčmen kar z volejem poslal predložek pred gol, kamor je priletel Georginio Wijanaldum, nov as Srak in – bum, z glavo v mrežo. Deset minut pred koncem je izenačil Shane Long, spet z glavo, po tem ko je mali Irec presenetljivo preskočil Daryla Janmaata. Podal mu je Dušan Tadić. Saintsi so bili tedaj sploh boljši. V zadnjih minutah je pri domačih vstopil tudi Aleksandar Mitrović, še en nov mož (za 13 milijončkov je prestopil iz Anderlechta), ki je že po 11-ih sekndah z dvignjeno nogo pridrsal pod Matta Targetta. Na srečno je slednji skočil v zrak, tako da je bil kontakt med igralcema neznaten. Srb je takoj dobil rumenega. Southampton je s klopi vodil Erwin Koeman, saj njegov brat Ronald okreva po operaciji ahilove tetive.

Liverpool se je lepo utrudil v Stokeu. Eurogol je v 86.minuti za 0:1 s 30-ih metrov stisnil Coutinho.

coutinho-reu

Norwich že v soboto ni izkoristil nekaj lepih šans, Crystal Palace pa so odigrali super-ekonomično. Wilfred Zaha je v levjem skoku zaključil za prvi gol, drugega so Londončani zabili po uigrani kombinaciji, zelo dopadljivi, iz kota. Kanarčki so tedaj pozabili markirati Zahaja. Norwich je v resnici izenačil na 2:2, toda Ibrakadabra-ish gol Camerona Jeromea je bil zaradi previsoko dvignjene noge razveljavljen. Dragocene tri pike je gostom dokončno (pa tudi meni na game_dei) zagotovil Yohan Cabaye, to je bilo v zadnjih minutah.

Leicester je Sunderland demoliral že v prvem delu. Gostje so dva fasali na zelo podoben način. Oba po predložkih z leve. Claudio Ranieri, nov strateg domačih, je pred tekmo ekipi za poslušat priporočil Kasabian, najbolj znano lokalno rock zasedbo. To vodi Serge Pizzorno, odbit rocker in napaljen fuzbaler italijanskih korenin. Za več poslušajte to tu.

Watford je kvalitetno za sladke potegnil favorizirane domačine Everton. Izjemen gol je za izenačenje na 1:1 z roba kazenskega prostora zabil Ross Barkley. Arouna Kone je za domače komaj izenačil in to komaj 4 minute pred koncem.

Rudy Gestede je s prvim premierligaškim golom zapečatil usodo Bournemoutha na njihovi prvi top-flight tekmi sploh. Domačini so imel nekaj zglednih priložnosti, a so se jim noge v odločilnih trenutkih zatresle. Villin debitant in tokrat rezervist Gestede je žogo v gol porinil s glavo, iz kota je podal Ashley Westwood. To je bil že Francozov 20 gol dosežen s strelom z glavo odkar se je pred dvema letoma preselil na Otok.

Rudy-Gestede-scores-for-A-009

Swansea je na Stamford Bridgeu mučil prvaka Chelsea in naposled dosegel remi. Več o tej tekmi tu.

Ponedeljkovo gostovanje Manchester Cityja pri West Bromwichu je bilo podobno treningu prve in tretje ekipe istega kluba. Tavelki so se žogali, tamali pa si kaj dosti niso upali. WBA je bil res gnil. Namesto 0:3 bi bilo lahko tudi 1:7 ali podobno. Sterling je falil en zicer, Yaya Toure je dal dva, enega značilnega in posebej lepega, za končni izid pa je bil uspešen kapetan Vincent Kompany, ki pravi, da to sezono z njimi ne bo šale.

toure_reuters

Še to. Če pogledamo, koliko so do sedaj za okrepitve zapravili posamezni premierligaši, je s dobrimi 83 milijoni funotov stroškov najbolj ca$$-splešarski Manchester United, medtem ko je Chelsea v ekipo v zadnjih tednih vložil le 13 milijonv funtov. Še bo, še….

2.krog se izjemoma začne že v petek zvečer, ko ManUnited zaradi euro-obveznosti z izletom na Villa Park nam vsem polepša friday-night.