Tottenham ni bil daleč od zmage nad Arsenalom

Najbolj srdit obračun na londonskem nogometnem koledarju in hkrati derbi 12.kroga v angleški Premier ligi, tekma med Arsenalom in Tottenhamom se je končala z izidom 1:1.

Arsenal se je po hudem porazu med tednom v Ligi prvakov ni zmogel dovolj koncentracije, da bi z zmago uspel priti na vrh tabele. Ključ za razumevanje tekme pa ni bila Arsenalova nenatančnost, pač pa izjemna predstava gostujočega Tottenhama, ki tako razen na prvi tekmi prve v tem prvenstvu še ni doživel poraza. Tottenhama je igral, še zlasti v obrambi praktično brez napak. Harry Kane je po prodoru po levi strani zabil prvi, v globino mu je odlično podal branilec Danny Rose. Edino ob vstopu v zadnjo četrtino je za nekaj minut prevladal Arsenal. Po nekaj zapravljenih priložnosti je po diagonalnem predložku Mesuta Ozila branilec Kieran Gibbs ob daljši vratnici žogo le uspel spraviti za golovo črto. Pred tem je vsaj trikar je vrhunsko posredoval vratar Hugo Lloris.

Takoj po odmori bi Spursi kaj lahko povišali vodstvo, a se je tedaj v vratih domačinov izkazal Petr Cech. Še posebej je to veljalo po strelu z glavo Tobyja Alderweirelda iz neposredne bližine. V tistem delu tekme ni manjkalo dosti, da bi se Arsenal povsem zlomil.

wenger_01 - 1

Arsene Wenger je na tiskovni konferenci po tekmi povedal, da je bil krivec za slabo igro Arsenala v prvem polčasu Santi Cazorla, ki se je počutil slabo, tako da je bil le 30-odstoten. “Kaj natačno je bilo s Santijem še ne vem, povedal nam je le, da ga je obšla čudna vrtoglavica in zato je bil med odmorom tudi zamenjan”, je dodal Wenger. “Kljub prevladi odličnega Tottenhama smo se vrnili v igro in to je za nas zelo pomembno”, nad remijem ni bi posebej razočaran Wenger.

pochettino_02 - 1

Na drugi strani pa je strateg Tottenhama Mauricio Pochettino pojasnil, da je njegovo ekipo ob koncu najbrž izdala utrujenost, ki ga po četrtkovem obračunu v Ligi Evropa ni posebej začudila. “Mislim, da smo bili odlični in bi si nemara zaslužili tudi zmago. Vseeno moram vso ekipo zelo pohvaliti. Igrali smo res dobro”, je zaključil Pochettino.